Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2011

''ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΠΥΛΑΙΑ''

ΜΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ - ΠΑΟΚ 2-2

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στην ΜΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ και τον ΠΑΟΚ στα πλαίσια του προ παιδικού πρωταθλήματος 11x11 της ΕΠΣΜ.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους Ποντίους ,αφού στο 11' μόλις προηγείτο με 2-0 , στο δεύτερο ημίχρονο όμως η απόδοση των Ποντίων έπεσε με αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ με δύο γκολ στο 60' και 65' να φέρει το ματς στα ίσα.

Τα γκολ:

Μόλις στο 8' ο Χ. Στούμπος με σουτ βολέ από το ύψος της περιοχής γράφει το 1-0 για την ομάδα τον Ποντίων.
Αμέσως μετά από τρία λεπτά και συγκεκριμένα στο 11' μετά από όμορφο passing game τον παικτών της ΜΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ο Μ. Παγώνης που ήταν ο τελευταίος αποδέκτης της μπάλας με όμορφο πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πόντιοι είχαν δυο χαμένες ευκαιρίες όπου σε δυο περιπτώσεις δεν κατάφεραν να ανεβάσουν κι άλλο τον δείκτη του σκορ, η μια περίπτωση στο 50' με τον Α. Φορτομάρη και η δεύτερη με τον Ν Χανδόλια.
Από κει κι έπειτα ομάδα του ΠΑΟΚ αναθάρρησε και βγήκε στην επίθεση και ευτύχισε σε δυο προσπάθειες του να σημειώσει ισάριθμα γκολ στο 60' και στο 65' κάνοντας έτσι το τελικό 2-2.

ΜΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ:Ζ. Νάνση,Β. Ανδρικόπουλος,Γ. Τσιγκαρόπουλος,
Ι.Ευαγγελόπουλος,Κ. Κουτσιαρής,Γ. Τσιμόπουλος,Ω. Μπατσαράς,Π. Λυκούργος, ΝΧανδόλιας,Μ. Παγώνης,Χ. Στούμπος.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Α. Ρούντος, Σ. Τζήκας,

Κ. Κατσαμάγκας, Σ. Βιτόπουλος, Π..Κιρίλοφ, Α. Φορτομάρης, Μ. Αλίσα.