Τρίτη 20 Δεκεμβρίου 2011

''ΠΟΔΑΡΙΚΟ'' ΜΕ ΝΙΚΗ ΟΙ ΝΕΟΙ ΣΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΤΩΝ ''ΙΣΧΥΡΩΝ''

Νίκη  για  την  ομάδα νέων  της ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ στην 1η αγωνιστική των ισχυρών ομίλων στην ΕΠΣΜ.

Παρά  τις  πολλές  ελείψεις  η ομάδα  νέων της  αε  ποντίων  κατάφερε  να φύγει  με τους  3  βαθμούς  απο  την  έδρα  του  Αισχύλου Ωραιόκαστρου   επικρατώντας  με 2-1 και  παρότι  αγωνίστηκε για περίπου 25 λεπτά με  παίκτη  λιγότερο λόγω  της  αποβολής  του  Μωυσίδη.
Τα  γκολ για  την  ομάδα  πέτυχε ο Λαγιώτης.
Σύνθεση ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ :
ΣΕΜΙΤΖΙΔΗΣ , ΚΑΤΣΑΡΕΛΑΣ-ΠΟΥΛΙΚΙΔΗΣ-ΚΟΥΤΣΙΑΡΗΣ-ΤΣΙΓΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΗΛΙΑΔΗΣ-ΛΑΓΙΩΤΗΣ-ΜΩΥΣΙΔΗΣ,ΣΑΛΤΑΣ-ΜΑΓΟΥΔΗΣ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ.
Αλλαγές: ΤΕΡΖΙΔΗΣ αντι ΚΑΤΣΑΡΕΛΑ.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΑΟΝ ΕΠΙΒΑΤΩΝ        -         ΜΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ      3 -1

Ο αγώνας  πραγματοποιήθηκε στα γήπεδα ''ΜΑΤΤΑ'' της ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ στα πλαίσια του πρωταθλήματος προ παίδων 11x11 για το πρωτάθλημα της ΕΠΣΜ

Φάσεις και γκολ:
Μόλις στο 3' η ομάδα του ΠΑΟΝΕ με κεφαλιά ανοίγει το σκορ 1-0
Στο 23' ήρθε η ισοφάριση για τους ΠΟΝΤΙΟΥΣ με σουτ του Ν.ΧΑΔΟΛΙΑ με σουτ εντός περιοχής 1-1
Στο 26' ο ΠΑΟΝΕ παίρνει ξανά κεφάλι στο σκορ με σουτ εκτός περιοχής 2-1.
Στο 29' μεγάλη ευκαιρία τον ΠΟΝΤΙΩΝ να ισοφαρίσουν με τον Γ.ΤΣΙΜΟΠΟΥΛΟ χάνοντας ανεπανάληπτο τε τα τετ.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα τον ΠΟΝΤΙΩΝ πίεσε για την ισοφάριση, αντί αυτού όμως σε μια κόντρα επίθεση η ομάδα του ΠΑΟΝΕ έκανε το 3-1 με πλασέ.

Με αυτή την νίκη η ομάδα του ΠΑΟΝΕ εξασφάλισε την συμμετοχής στην επόμενη φάση τον ομίλων. Ενώ η ομάδα των ΠΟΝΤΙΩΝ πάρα την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα τερμάτισε μονή πρώτη στον όμιλο και θα συνέχισή στον επόμενη φάση τον ομίλων του πρωταθλήματος της ΕΠΣΜ.