Δευτέρα 26 Μαρτίου 2012

Στα play-off της ΕΠΣΜ οι Νέοι και οι Παίδες της ΜΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

Με νίκη 4-1 εναντίων του πρώτου του ομίλου Κανονιέριδων προχώρησαν οι Νέοι της ΜΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ το Σάββατο 24-3-12 στην γήπεδο της Μίκρας στην Θεσ/νίκη
σφραγίζοντας την είσοδό τους στα play-off .
Η ομάδα του Γιάννη Βαρβούτη αν και αιφνιδιάστηκε νωρίς μόλις στο 5' δέχθηκε το 0-1 μετά από ασυνεννοησία του κεντρικού αμυντικού δίδυμου Τσαπράνη-Πουλικίδη,αντέδρασε στο τελευταίο δεκάλεπτο του α' ημιχρόνου ισοφαρίζοντας με τον Παπαδόπουλου Γεώργιο 1-1 έπειτα από γρήγορη εναλλαγή της μπάλας Κατσιούλα-Παπαγεωργίου-Παπαδόπουλου   και με το τέλος του α΄ημιχρόνου γράφοντας το 2-1 με τον Πουλικίδη Νικόλαο με ωραία καρφωτή κεφαλιά!
Στην επανάληψη η ομάδα του Γιάννη Βαρβούτη πήρε τα ηνία του αγώνα παίζοντας καταπληκτικό ποδόσφαιρο ανέβασε τον δείκτη του σκόρ στο 47' με τον Παπαγεωργίου και στο 70' με τον Κατσιούλα Φώτιο,ενώ σε τρία τετ-α-τετ με τους Παπαγεωργίου -Παπαδόπουλο θα μπορούσε να ανεβάσει και άλλο τον δείκτη του σκορ!

Σύνθεση ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ :
ΣΕΜΙΤΖΙΔΗΣ-ΝΤΑΜΠΑΛΑΚΗΣ-ΠΟΥΛΙΚΙΔΗΣ-ΕΡΜΑΛ-ΚΑΤΣΙΟΥΛΑΣ-ΜΑΓΟΥΔΗΣ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΣΚΟΥΡΓΙΑΣ-ΚΟΥΚΟΥΔΑΣ-ΦΟΡΤΟΜΑΡΗΣ- ΗΛΙΑΔΗΣ-ΤΣΙΓΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΕΡΖΙΔΗΣ-ΚΑΤΣΑΡΕΛΑΣ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ο Παίδες του Άγγελου Κούτου τερμάτισαν -μετά απο μια καταπληκτική πορεία-πρώτοι στον  4ο ΟΜΙΛΟ - Β ΦΑΣΗ και έβαλαν τις βάσεις για την υψηλότερη θέση στα  play-off !