Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2012

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τους Πόντιους...

ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΑΧΗΣ 3-1
Σπουδαίο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Νέας Ζωής όπου οι γηπεδούχοι της ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ (Κ17) επικράτησαν 3-1 του φιλοξενούμενου ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΑΧΗΣ στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ της ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ.
Δείτε φωτό - αποτελέσματα και βαθμολογία 2ης αγωνιστικής της Γ' Ερασιτεχνικής κατηγορίας!

Οι παίκτες της ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ (Κ17) πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση και δίκαια κέρδισαν
τον αγώνα.
Στο 10' ο ΒΡΟΧΑΡΙΔΗΣ Φ. με σουτ εκτός περιοχής ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους γράφοντάς το 1-0.
Στο 15' ο ΜΑΓΟΥΔΗΣ Σ. Μετά από πολύ όμορφο γύρισμα του ΠΑΜΠΟΥΚΙΔΗ Μ. με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής γράφει το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΑΧΗΣ πίεσε και κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ με το  σκορ να γίνετε 2-1.
Στο 85' ο ΜΑΓΟΥΔΗΣ Σ.μετά από ασίστ του Λάμπρου Ιωάννη που πέρασε σαν αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο,  πέρασε και τον τερματοφύλακα και έγραψε το τελικό 3-1.
Οι παίκτες του ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΑΧΗΣ επιδόθηκαν σε σκληρό παιχνίδι από κάποιο σημείο του αγώνα και μετά, με αποτέλεσμα να δεχτούν αρκετές κίτρινες και μια κόκκινη κάρτα.
Από την πλευρά των γηπεδούχων παρόλο το νεαρό της ηλικίας έδειξαν ότι είχαν την ηρεμία και αυτοσυγκέντρωση ώστε να αντεπεξέλθουν στις απαιτήσεις του αγώνα, επίσης έχασαν πολλές ευκαιρίες να πετύχουν περισσότερα τέρματα.