Με ισοπαλία η ''πρώτη'' του Παναγιώτη Αμανατίδη στον Πάγκο των Ποντίων...

Γ' Ερασιτεχνική Β' Όμιλος
7 η αγωνιστική 25/11/2012 11:00
 Κ17 Π.Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 2012 - ΔΟΞΑ 10 ΜΟΣΧΟΧΩΡΙΟΥ        1 -1

Η δυστοκία των επιθετικών και γενικότερα η απειρία των παικτών της ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ  ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ  στέρησαν το τρίποντο απο τους πόντιους την Κυριακή 25/11/12 στο γήπεδο της Νέας Ζωής!

Οι Πόντιοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι είχαν την κατοχή στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα , αλλά έχασαν σημαντικές ευκαιρίες στο α' ημίχρονο  με τον Στέφανο Μαγούδη στο 11' , 35' σε τετ-α-τετ και στο 20' και  40' ο Κουλουκουριώτης Κώστας μόνος με τον τερματοφύλακα δεν κατάφερε να πλασάρει, ενώ στο 28' λεπτό σε δυνατό σούτ του Βροχαρίδη Φίλιππου απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Μοσχοχωρίου σε κόρνερ!Το γκολ για τους Πόντιους σημείωσε ο Βροχαρίδης Φίλιππος μετά απο εύστοχο κτύπημα πέναλτι οταν ανατράπηκε μέσα στην περιοχή της Δόξας ο επιθετικός των Ποντίων Στέφανος Μαγούδης στο 33'.
Η ισοφάριση ήρθε για τους φιλοξενούμενους  10' πριν την λήξη του αγώνα όταν σε βαθιά σέντρα των παικτών της Δόξας άργησε να κάνει έξοδο ο τερματοφύλακας των Ποντίων Απόστολος Βαβατσιούλας, με αποτέλεσμα να σηκωθεί μόνος του για κεφαλιά ο επιθετικός της Δόξας και να ισοφαρίσει  τον αγώνα σε 1-1 , σκορ με το οποίο έληξε και ο αγώνας απομακρύνοντας και άλλο τους πόντιους απο την κορυφή!