Τετάρτη 30 Ιανουαρίου 2013

Σε απόσταση αναπνοής...

ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΑΕΤΟΣ ΚΑΡΥΩΝ  2-0

Σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή βρίσκονται οι Πόντιοι αφού επικράτησαν τελικά στο δεύτερο ημίχρονο της αξιόμαχης ομάδας του Αετού Καρυών με σκορ 2-0 στο παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Γ' ερασιτεχνικής κατηγορίας του β' ομίλου !
Η βαθμολογία!

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές της ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ξεκίνησαν νωθρά τον αγώνα δίνοντας χώρο στους ποδοσφαιριστές του ΑΕΤΟΥ ΚΑΡΥΩΝ ,χάνοντας έτσι το κέντρο με αποτέλεσμα οι χαφ της αντίπαλης ομάδας να περνούν κάθετες πάσες στους γρήγορους επιθετικούς δημιουργώντας μάλιστα δύο κλασικές ευκαιρίες στο 15' και στο 40' του α΄ημιχρόνου ! Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πόντιοι μπήκαν ποιο δυνατά ,πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού και στο 63' με υπέροχη κίνηση από τα πλάγια ο Κουκούδας έβγαλε χαμηλή σέντρα στο δεύτερο δοκάρι όπου ο σέντερ-φορ της ομάδας Στέφανος Μαγούδης με άψογο πλασέ έγραψε το 1-0 για να τελειώσει το παιχνίδι στο 80΄με διαγώνιο σούτ ο Παμπουκίδης!