Δευτέρα 4 Μαρτίου 2013

Στόχος τα ''Play Off''...

Επέστρεψαν στις νίκες οι Πόντιοι για το πρωτάθλημα του β' ομίλου της Γ' Ερασιτεχνική ςκατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας!
Η ομάδα του Γιώτη Αμανατίδη κέρδισε σχετικά εύκολα την ομάδα της Παραλίας με σκορ 1-0 στο 60' του β' ημιχρόνου με τον Παμπουκίδη, με ωραίο πλασέ! Λόγω του κακού αγωνιστικού χώρου οι Πόντιοι δεν μπόρεσαν να παίξουν ωραίο ποδόσφαιρο,μένοντας απλά στην κατοχή της μπάλας στο χώρο του κέντρου1 Παρόλα αυτά έχασε δύο κλασικές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ με τον Μαγούδη Στέφανο στις αρχές του α' ημιχρόνου και μια στο β΄'ημίχρονο!
Με αυτή την νίκη οι Πόντιοι έβαλαν στόχο την είσοδο της ομάδας στα ''Play Off'' με συγκομιδή οσο το δυνατό περισσότερους βαθμούς για να εχουν ελπίδες για την άνοδο της ομάδας στην Β' ερασιτεχική κατηγορία!