Δευτέρα 15 Απριλίου 2013

Έκανε το μεγάλο βήμα...

ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - Α.Ο ΣΚΟΤΙΝΑΣ  1-Ο
Με σκορ 1-0, η ομάδα των Ποντίων επιβλήθηκε της αξιόμαχης ομάδας της Α.Ο Σκοτίνας σε αγώνα ανόδου για την Β'ερασιτεχνική κατηγορία,(Play Off )που διεξήχθει στο γήπεδο της Νέας Ζωής την Κυριακή το πρωΪ και ώρα 11.πμ, παρουσία πολλών φιλάθλων και των δύο ομάδων!
Το παιχνίδι διεξήχθει σε αθλητικά πλαίσια με την ομάδα των Ποντίων να έχει την κατοχή της μπάλας
 στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα χωρίς όμως να έχει πιάσει την γνωστή καλή της απόδοση! Παρόλα αυτά ευτήχησε στο Β' ημίχρονο και συγκεκριμμένα στο 63' λεπτό μετά απο έξοχο κτύπημα φάουλ έξω απο την αριστερή γωνία της μεγάλη περιοχής της Σκοτίνας, να γράψει το 1-0,σκορ με το οποίο η ομάδα της ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ να αντιμετωπίσει τον νικητή του άλλου ζευγαριού,Δόξα Μοσχοχωρίου στην έδρα του στο γήπεδο Μοσχοχωρίου την επόμενη Κυριακή!Σε περίπτωση νίκης των Ποντίων,θα γίνει και δεύτερος αγώνας σε ουδέτερο γήπεδο που θα ορίσει η ΕΠΣ Πιερίας.Ενω σε νίκη της γηπεδούχου ομάδας ανεβαίνει κατευθείαν στην Β΄Ερασιτεχνική κατηγορία ως δεύτερος απο τον Β' όμιλο της Γ'ερασιτεχνικής κατηγορίας!