Πέμπτη 29 Αυγούστου 2013

Ξεμούδιασμα με τεσσάρα οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού

Thursday, 29 August 2013 05:10 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam
Η ομάδα Κ17 του Παναθηναϊκού επιβλήθηκε με 4-1 επί της ανδρικής ομάδας της Δόξας Βώλακα ξεμουδιάζοντας από το καθημερινό πρόγραμμα προπονήσεων. Σκόρερ οι Λάμπρου, Ρούμπος, Μεράι και Σάμιος.

Την ευκαιρία να χαλαρώσουν από την καθημερινή προετοιμασία είχαν οι έφηβοι του Παναθηναϊκού.Οι πράσινοι αντιμετώπισαν την Δόξα Βώλακα που αγωνίζεται στο Α'τοπικό πρωτάθλημα της Δράμας. Η ομάδα Κ17 του Τριφυλλιού επιβλήθηκε με 4-1.
Ο Λάμπρου άνοιξε το σκορ με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν γρήγορα. Ο Ρούμπος έδωσε και πάλι προβάδισμα στο Τριφύλλι με το ημίχρονο να τελειώνει με τους πράσινους να είναι μπροστά με 2-1.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός ανέβασε και άλλο το σκορ.
Ο Μεράι αρχικά έκανε το 3-1 για να έρθει ο Σάμιος να διαμορφώσει το τελικό 4-1.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Βασίλας, Καραμίτζας, Σερβιλάκης, Χρυσικός, Μπαλατσούρας, Μίγγος, Χατζηγιοβάνης, Λάμπρου, Ρούμπος, Τουρούκης, Μεράι. Αγωνίστηκαν ακόμη οι Ξενόπουλος, Βαλμάς, Ζήκος, Πίσπας, Σαμπατάκος, Σάμιος, Θεοχάρης.

Πηγή:prasinanea.gr