Σάββατο 7 Δεκεμβρίου 2013

Νίκη…ανασύνταξης!

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 2012     1 - 4
Με σκορ 1-4 οι  Πόντιοι πέρασαν από την παγωμένη έδρα του Αγίου Δημητρίου!

Αν και στο 17' η ομάδα του Αγίου Δημητρίου πέρασε μπροστά στο σκορ,οι Πόντιοι μετά από 5' ισοφάρισαν το παιχνίδι με τον Σάκη Βασιλείου με ωραία κεφαλιά,για να δώσει το προβάδισμα στους Πόντιους, με ωραίο πλασέ στην γωνία, ο Αγγέλου στο 36' και να πάνε στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες με σκορ 1-2! Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους για να πετύχουν το 1-3 στο 67' με ωραία κεφαλιά του Μπαλαμπάνη μετά από εκτέλεση κόρνερ!Στο 75' σειρά για να χρηστεί σκόρερ ήταν ο Λιπιρίδης ο οποίος με ωραία ντρίμπλα απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και πλάσαρε έξοχα τον αντίπαλο τερματοφύλακα κάνοντας το τελικό  σκορ 1-4 για τους Πόντιους.Αξιοσημείωτο γεγονός είναι η παρθενική εμφάνιση τριών παικτών της ομάδας του παιδικού, του Στούμπου Χ,Ανδρικόπουλου Β και Καραμιχάλη Μ,αφήνοντας πολύ καλές εντυπώσεις στο τεχνικό Τάσο Ιωαννίδη ,οι οποίοι μπορούν σταδιακά να πάρουν και άλλα λεπτά συμμετοχής , στόχος και φιλοσοφία άλλωστε των ακαδημιών της ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ 2012!