Τρίτη 28 Ιανουαρίου 2014

Τριάρα με χατ τρικ Λάμπρου οι Έφηβοι (Video)

U17 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ  3-1

Tweet

Με τον Λάζαρο Λάμπρου σε μεγάλα κέφια οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού επέστρεψαν στις νίκες επικρατώντας του Λεβαδειακού με 3-1 την Κυριακή το πρωί στο Κορωπί.
Ο νεαρός ταλαντούχος επιθετικός πέτυχε χατ τρικ στην αναμέτρηση με την ομάδα της Βοιωτίας και οδήγησε τους πράσινους στην νίκη.
Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με σουτ του Λάμπρου που έκανε το 1-0. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν αρχικά σε 1-1 αλλά ο Λάμπρου με δυο γκολ με κεφαλιές έκανε αρχικά το 2-1 και εν συνεχεία διαμόρφωσε και το τελικό 3-1 χαρίζοντας την νίκη στο τριφύλλι.
Παναθηναϊκός: Ξενόπουλος, Στρατήγης, Σερβιλάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Ζήκος, Μίγγος, Αγγελόπουλος Β', Τουρούκης, Λάμπρου, Χατζηγιοβάννης, Σιλβεστρίδης.
Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν και οι Μεράι, Χρυσικός.